Zastosowanie drewna kominkowego Łódź

drewno kominkowe łódźDrewno kominkowe Łódź jest tym co pozwala na obcowanie z żywym płomieniem ognia, co prawda w bardzo nowoczesnej postaci jednak dla historii wykorzystywania go przez człowieka nie ma to wielkiego znaczenia. Ogień od zawsze był tym co fascynowało ludzkość, był potrzebny do przetrwania, odstraszał od domostw dzikie zwierzęta, pozwalał na uzyskanie ciepła i ogrzanie prowizorycznych domów, dawał także szansę na przygotowanie ciekawszej palety posiłków niż tylko korzystanie z gotowych produktów rolnych i surowego mięsa. Nie bez powodu do dziś funkcjonują legendy i podania o tym jak ludzkość weszła w jego posiadanie.

W wielu starożytnych kulturach czczono bogów i bóstwa ognia. nie ma się czemu dziwić, to pewnie jeden z ważniejszych czynników który posłużył do obecnego stanu rozwoju z którego korzystają rozwinięte cywilizacje. Do dziś chociaż może nie w bezpośredniej formie często korzystamy z tego wynalazku. Wiedzą o tym mieszkańcy rozwiniętych miast gdzie także funkcjonują rozwinięte sieci ciepłownicze. Nie zachodzi potrzeba rozpalania ogniska czy samodzielnego palenia w piecu jednak nie należy zapominać ze obowiązek ten spada na pracowników miejskich sieci ogrzewania. Proces ten realizowany jest przeważnie za pomocą pieców zasilanych węgle kamiennym. Nie jest to może najkorzystniejszy dla środowiska naturalnego surowiec, jednak wykazuje on dobrą kaloryczność. Drewno kominkowe Łódź które służy jako materiał wsadowy do domowych kominków jest w przeciwieństwie do węgla czystym surowcem energetycznym. W wyniku jego spalenia a więc utlenienia powstaje ciepło oraz popiół który stanowi pozostałość po substancji mineralnej. Z punku widzenia klasyfikacji surowców jest to paliwo zaliczane do biomasy. Ktoś mógłby się tutaj oburzyć uznając, że spalanie drzewa jest sposobem na dewastację i niszczenie lasów. Jednak należy mieć na uwadze że mamy tutaj do czynienia z kontrolowaną wycinką drzewostanu. Leśnicy dokładnie wiedzą ile nowych drzew należy posadzić w miejsce starych wyciętych egzemplarzy.
Ciepło i ogień to ważne dla ludzkości wynalazki. Dzięki ich zapewnieniu jako cywilizacja możemy spokojnie się rozwijać bez obaw o przerwanie ich dostaw. Kominek jest jednak tym co pomimo technicznemu postępowi często posiadamy. Jego obecność wiąże się z zakupieniem materiału opałowego, który będzie pozwalał na dobrą pracę kominka. Takim surowcem jest na pewno Drewno kominkowe Łódź.