Zabieg liposukcji

Każdy, kto choć raz słyszał o zabiegu na pewno słyszał o różnych metodach wykonywania tego zabiegu, a także o zagrożeniach wynikających z tego zabiegu. Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o tym, że większość tych informacji to pogłoski niemające nic wspólnego z rzeczywistością. Zabieg liposukcji nie jest straszny ani nie zagraża zdrowiu ani życiu. Warto przypomnieć, na czym polega. Na początku pacjent otrzymuje znieczulenie, a jego rana zostaje zdezynfekowana specjalnym płynem. Następnie do organizmu naszego pacjenta wszczepiona zostaje fosfatydylocholina.

Zabieg liposukcji jest bardzo prosty. Po wykonaniu małego otworka, wprowadzana zostaje specjalna rurka, która ma za zdanie odessać warstwy tłuszczu, następnie miejsce, z którego usunięto pokłady tłuszczu jest poddawane działaniu światła laserowego. Dzięki temu nasze ciało szybciej się zregeneruj, a także będzie lepiej się goić. A przecież najważniejszy jest dla nas jak najszybszy powrót do zdrowia i normalnego życia. Nie każdy jednak wie, że to jeden z bardziej łagodny zabiegów, a jednak stanowiących sporą ingerencję w organizm. Usuwana jest przecież spora część tkanki tłuszczowej nie za pomocą skalpela, ale specjalnej rurki. Urządzenie to jest w pełni nowoczesne, w dodatku wykorzystuje działanie lasera, który łagodzi podrażnienia. Mamy, więc gwarancję, że zabieg jest wykonywany na bardzo wysokim poziomie i w żaden sposób nie zagraża naszemu życiu. Bardzo ważne jest, aby zachowywać się odpowiednio nie tylko przed zabiegiem, ale także tuż po nim.

Jak się okazuje wiele osób martwi się, że będzie przechodziło męki w trakcie zabiegu, a prawda jest taka, że jest to zabieg bardzo łagodny dla organizmu. Dodatkowo lecznicze działanie lasera, który znajduje się w kaniuli, powinno uspokoić wszystkich, którzy są zaniepokojenie konsekwencjami tej krótkiej operacji. Po zabiegu organizm jest w bardzo dobrej kondycji. Ważne jest tylko to, aby skóra, która została poddana temu zabiegowi powróciła do dawnej sprężystości, dlatego także ważne jest uciskanie miejsce, gdzie znajduje się rana po zabiegu. Trzeba zadbać, żeby fałdy skórne ułożyły się odpowiednio i nie zaszkodziły zdrowiu.