Pisanie bloga

Jedną z najpopularniejszych form prowadzenia działalności w Internecie jest pisanie własnego dziennika internetowego, na którym można zamieszczać zarówno własne myśli jak i słowa cytowane innych osób. Dzięki temu można nie tylko rozwijać swoje umiejętności pisarskie, ale także dzielić się z innymi własnymi spostrzeżeniami. To bardzo ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli cenimy sobie twórcze działania. Taka możliwość zamieszczania własnych poglądów i opinii w sieci jest często nadużywana przez różnych użytkowników, ponieważ w momencie, kiedy istnieje możliwość zamieszczania treści bez ograniczeń, ludzie często wykorzystują taką możliwość.

Dochodzi do sytuacji, kiedy ludzie wykorzystują Internet jako wolną trybunę przez co treści zamieszczone w Internecie często przyjmują bardzo kontrowersyjną formę. I tak istnieje wiele blogów, które nie powinny w ogóle ujrzeć światła dziennego, ponieważ zawierają one treści, które obrażają mniejszości lub też są naszpikowane wulgaryzmami. Zwykle takie strony pozostają poza kontrolą ludzi, ponieważ nie ma odgórnego moderatora, który kontrolowałby zamieszczane w Internecie teksty. Przez to, iż przeciętny użytkownik obcuje z całą masą tekstów, które często nie są najwyższych lotów, obniża się poziom wymagań wobec tekstów zamieszczonych nie tylko w Internecie, ale także w prasie czy książkach. Blog o modzie powinien jednak być naszą wizytówką, a więc wyróżniać się dobrym stylem. Oczywiście, wulgaryzmy i inne formy, które nie mają zbyt wiele wspólnego z tekstami wysokich lotów zwykle pojawiają się w książkach, jednak należy na to patrzeć raczej jako na przejaw artyzmu.

W beletrystyce, szczególnie tworzonej przez ludzi młodych, często pojawiają się wulgaryzmy, słowa wzięte z języka potoczonego, a także inne formy niepożądane przez osoby, które troszczą się o kulturę języka. Jednak tekst na blogu powinno spełniać pewne kryteria. Przede wszystkim powinny być to teksty, które podobają się czytelnikom. Nie powinny sprawiać trudności w czytaniu. Należy uniknąć literówek w nich, a także wszelkiego rodzaju powtórzeń, które utrudniają normalną lekturę.