Odzież reklamowa

Reklama jest dźwigną handlu – to wiemy wszystkich, a najlepiej, żeby sami konsumenci byli rzecznikami naszej marki. I jedną z najprostszych metod jest przekazanie klientowi takie towaru, który będzie użyteczny dla niego samego, ale również przyniesie wymierne korzyści firmie, której logo czy hasło reklamowe znalazło się na produkcie. Przede wszystkim ważne jest wybranie grupy docelowej, która będzie korzystała z naszego produktu.

Nie mogą to być przypadkowe osoby, którym wpadną w ręce na gadżety ponieważ może to negatywnie wpłynąć na wizerunek naszej firmie. Często widzi się na przykład osoby bezdomne, które noszą swój dobytek w reklamówka Hugo Bossa, co jest swego rodzaju chichotem losu, biorąc pod uwagę, że jedna dziesiąta pensji osoby, która chodzi w garniturach Hugo Bossa, mogłaby odmienić życie tego biednego człowieka. Odzież reklamowa jest ważnym elementem każdej kampanii reklamowej, która prowadzą firmy, planujące zwiększenie swoich zysków nie poprzez wprowadzenie nowych towarów, ale poprzez efektywne działania marketingowe.

Prawda jest taka, że nasza odzież musi trafić do właściwej grupy odbiorczej, która będzie godnie reprezentować naszą firmę. Dlatego lepiej, aby na przykład koszulka z logiem firmy kobiecej nie trafiła na spodenki męskie.  Można powiedzieć, że osoby ubrane w nasze tekstylia będą ambasadorami naszej marki. Wyprodukowanie odzieży reklamowej nie jest skomplikowanym procesem, jednak ważne jest to, żeby nasza marka prezentowana była na ubraniach o wysokiej jakości. Jest to niezbędne, jeśli chcemy, żeby nasze logo na ubraniach żyło i oddziaływało jak najdłużej. Trzeba także odpowiednio wybrać część stroju, na której będzie widniało nasze logo. Logo powinno być wyraźne, widoczne z dużej odległości albo niewielkie, widoczne z niewielkiej odległości. Osobiście polecam jednak małe loga, które zachęcają do tego, żeby się do nich zbliżyć i przyjrzeć się im. Logo powinno być standardowe to znaczy nie odbiegać od typowego loga naszej firmy, zachowywać kolory, które zwykle są wykorzystywane w naszym logu.