Najlepsza przecinarka do metalu

metalPrzecinarki do metalu kwalifikują się do urządzeń, które ze względu na pełnioną funkcję najczęściej używane są przez pracowników budowlanych lub osób pracujących dla branży motoryzacyjnej. Fakt ten powoduje, że większość maszyn dostępna na rynku nastawiona jest na użytek komercyjny i stosowana przez osoby ze specjalistycznym przeszkoleniem. Nasza oferta w tym zakresie skierowana jest głównie dla firm.

W celu lepszej kategoryzacji dostępnych produktów, na stronie internetowej oraz katalogu dokonaliśmy podziału wszystkich przecinarek na: przecinarki taśmowe i przecinarki tarczowe. Dodatkowym, zastosowanym kryterium jest podział na urządzenia: półautomatyczne i automatyczne.

 Elementy tworzące przecinarki taśmowe

Jednym z elementów tworzących przecinarkę taśmową jest brzeszczot. Jest to część eksploatacyjna, która podlega zużyciu, dlatego zalecamy klientom korzystanie z urządzenia zgodnie z informacjami zamieszczonymi w instrukcji obsługi. Prawidłowa eksploatacja wydłuża czas zdatności do użycia części tnącej. W naszej ofercie można znaleźć przecinarki ręczne grawitacyjne, półautomatyczne i całkowicie automatyczne. W przypadku tych pierwszych, konieczne jest wykorzystanie nakładu siły fizycznej pracownika w trakcie trwania cięcia materiału. Do funkcjonowania urządzenia potrzebny jest człowiek, cały czas znajdujący się na wyznaczonym miejscu pracy.

Przecinarki wyposażone w tarczę do cięcia, są urządzeniami o znacznie większych gabarytach, dlatego proponujemy ich zastosowanie w większych firmach. Zgodnie z informacjami producenta, powinny one znaleźć zastosowanie w obróbce aluminium. Posiadamy w ofercie maszyny całkowicie zautomatyzowane jak i pół zautomatyzowane. Tak jak w przypadku przecinarek taśmowych, dostępnych jest kilka modeli. Staramy się dopasować każde urządzenie do potrzeb naszych klientów. Oferujemy również możliwość pozostawienia starego urządzenia w formie rozliczenia. Na miejscu, dla naszych klientów funkcjonuje serwis – dokonamy naprawy za Ciebie.

Przecinarka taśmowa czy tarczowa?

Zarówno w przypadku przecinarek taśmowych, jak i tarczowych, oferowane modele różnią się parametrami technicznymi, które mogą nakładać ograniczenia na cięty materiał. Dla przykładu, produkt Egonomic 30.250 GH oferuje maksymalną średnicę cięcia 250, z kolei model Tranverse 410.260 DGH oferuje już średnicę 270. Widzimy, że wybór odpowiedniego urządzenia do potrzeb naszego klienta może być problemem, dlatego zachęcamy do odwiedzin naszych placówek. Dbamy, aby nasi pracownicy posiadali aktualną wiedzę na temat oferowany produktów celem jak najlepszej obsługi klienta. Zadzwoń już dziś, a katalog wyślemy pocztą.