Nadzór inspektorski

Bardzo ważną sprawą dla każdego, kto podejmuje się budowy jest odpowiedni nadzór budowlany, który jest warunkiem koniecznym w przypadku podjęcia jakikolwiek kroków w stronę budowy. Aby zbudować dom, należy przeprowadzić wiele formalności, które umożliwią nam rozpoczęcie budowy. Administracja publiczna posiada liczne organa, które pomagają kontrolować wszelkie prace, jakich podejmuje się każdy z nas.

Jednym z głównym jest z pewnością nadzór budowlany. To właśnie on wykonuje wszystkie prace związane z pozwoleniem przeprowadzenia budowy. Czuwa w trakcie procesu budowy domu, ale także nadzoruje prace wcześniej, kiedy projekt domu jest dopiero wybierany. To niezwykle ważne, aby poinformować Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego o swojej pracy. Dom według wybranego przez nas projektu może powstać dopiero, kiedy nadzór wyrazi zgodę na budowę. Kiedy już uzyskamy zgodę, i tak musimy odczekać kilka dni, a dokładnie aż czternaście dni, które pozwolą nam na to, aby zgoda inspektoratu weszła w życie. Potem znowu czeka na siedem dni bezczynności, po których będzie zmuszeni złożyć pismo o tym, iż rozpoczynamy budowę naszego domu.  Bardzo ważne jest także to, aby takie powiadomienie złożyć także osobie, która jest projektantem naszego domu. Także obowiązuje tutaj termin siedmiu dni. Inspektor budowlany to osoba, która musi uczestniczyć w procesie budowy, ponieważ od jej decyzji zależy, czy dom powstanie, jest ona potrzebna, aby nadzorować przebieg budowy.

To niezwykłe ważna osoba, jeśli podejmujemy się budowy własnego domu. Bardzo ważne jest także to, aby dom był budowany zgodnie z projektem, który został złożony odpowiednim władzom inaczej będzie zmuszeni rozebrać nasz budynek. Inspektor czuwa nad projektem i obserwuje, czy jest on zgodny z planem projektowym, jeśli zauważy jakieś uchybienia może zalecić rozbiórkę domu. Nie wolno zapomnieć o inspektorze, ponieważ nadzór inspektorski jest sprawą kluczową w trakcie budowy i jednym gwarantem, że nasz dom nie będzie podlegał rozbiórce, jeśli nie spodoba się władzom.