Leczenie zaćmy w Krakowie

Jedną z najbardziej popularnych chorób oczu jest zaćma, z którą należy walczyć już zawczasu. Polega ona na tym, że widzimy słabo, ponieważ soczewka naszego oka ulega zmętnieniu. Zwykle ta choroba jest wynikiem starzenia się oczu, z czym nie sposób walczyć. Szacuje się, że ponad dziesięć procent społeczeństwa cierpi na tę chorobę, co jest stosunkowo wysokim wskaźnikiem.  Praktycznie każda osoba starsza powyżej pięćdziesiątego roku życia cierpi na tę dolegliwość w większym lub mniejszym stopniu.

Bardzo istotne jest także to, że kobieta która miała powikłania w ciąży może urodzić dziecko, które w wieku starszym będzie musiało poradzić sobie z taką dolegliwością jak zaćma. Wśród czynników, które sprzyjają powstaniu zaćmy jest między innymi cukrzyca, tężyczka, a także różnego rodzaju choroby oczu. Zwykle sterydy mogą także powodować osłabienie wzorku i w niedługim czasie doprowadzić do zaćmy. Jeśli zauważamy u siebie takie objawy jak zamglenie oczu, a także problemy z widzeniem w bardzo jasnym świetle, do tego zmęczenie oczu, a także widzenie różnych przedmiotów, które nabierają zniekształceń, powinniśmy zgłosić się do specjalisty lekarza. Postawi on diagnozę, sprawdzając poziom cukru we krwi, który ma bardzo duże znaczenie w przypadku choroby oczu. Zwykle pacjentom, którzy cierpią na zaćmę podaje się specjalne krople, które mają poprawić ostrość widzenia danej osoby. Jeśli zależy nam na znalezieniu odpowiedniego miejsca, gdzie można wykonać taki zabieg, warto wpisać w przeglądarce hasło leczenie zaćmy Kraków, dzięki  czemu natrafimy na wiele ciekawych miejsc, gdzie można wykonać podstawowe badania.

Bardzo ważne jest, abyśmy dbali o wzrok, chronić oczy przed urazami, a także promieniowaniem słonecznym. Istotne jest także spożywanie witamin C i E. Zaćma nie jest chorobą nieuleczalną, bowiem można ją leczyć za pomocą wszczepionej sztucznej soczewki, która będzie zastępowała naszą naturalną. Obecnie usuwa się jedynie przednią część soczewki, a na jej miejsce wstawia nową, która będzie pełniła jej funkcję. Taka operacja daje więcej komfortu niż noszenie korekcyjnej soczewki.