Kiedy warto usunąć migdałki

operacja migdałków KrakówDlaczego nie warto obawiać się usunięcia migdałków?

Wiele osób, które słyszą iż najlepszym leczeniem w ich przypadku jest usunięcie migdałków, zwane inaczej adenotomią, odczuwa naturalne obawy przed tym zabiegiem.

Nic dziwnego, gdyż nikt nie lubi interwencji chirurgicznych. Powinniśmy jednak pamiętać, że zabieg usunięcia migdałków jest całkowicie bezpieczny i najczęściej wykonywany w znieczuleniu ogólnym, co dodatkowo zmniejsza stres związany z operacją.

Kiedy konieczny jest zabieg usunięcia migdałków?

Jeśli Tobie, lub Twojemu dziecku dokuczają poniższe schorzenia, najlepiej zgłoś się do laryngologa w celu przeprowadzenia badań oceniających stan migdałków, gdyż być może to właśnie one odpowiedzialne są za te wszystkie dolegliwości:

  • ciągle powtarzające się ostre zapalenia gardła,
  • patologiczny przerost migdałków
  • dolegliwości w postaci chrapania
  • trudności z oddychaniem przez nos
  • bezdech senny

Jak wybrać lekarza?

Warto poszukać lekarza z doświadczeniem np. wpisując w wyszukiwarce internetowej :”pediatra Kraków” i sprawdzić na forach opinie o nim lub zajrzeć na stronę Przychodni Pediatrycznej dla Dzieci  http://www.cmpromed4kids.pl/uslugi/pediatria/

Jak przygotować się do zabiegu usunięcia migdałków?

Wszyscy, którzy bardzo boją się usunięcia migdałków powinni zdać sobie sprawę, że jest to zabieg raczej rutynowy, który nie wiąże się z dużym ryzykiem. Pobyt w szpitalu związany z tą operacją to zaledwie kilka dni.

Zabieg usunięcia migdałków nie wymaga zbyt wielu przygotowań. Należy pamiętać o tym, by na 10 dni przed planowaną operacją nie przyjmować aspiryny i żadnych innych leków powodujących rozrzedzenie krwi, oraz niesteroidowych leków zapalnych.

Kiedy zgłosimy się do szpitala, bądź ośrodka, w którym ma być przeprowadzany zabieg, z pewnością zostaniemy poddani rutynowym badaniom oceniającym nasz ogólny stan zdrowia. Dzięki temu lekarze będą mieli pewność, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania takiego zabiegu.