Gry planszowe najlepsza zabawa.

zabawki dla dzieciZobacz, co robi Twoje dziecko całymi godzinami. Siedzi przed telewizorem a może przed komputerem. Nie wiesz, co innego mu zaproponować? Dowiedz się więcej o zabawach dla dzieci i grach planszowych.  Wypróbuj taką, która jest odpowiednia do wieku i upodobań Twoich dzieci i bawcie się razem. Teraz masz wpływ na rozwój i edukacje swojego dziecka. Spraw, aby więcej czasu spędzało na świeżym powietrzu  i na wspólnej zabawie.

Gry planszowe dla malucha

Dziecku kilkuletniemu można zaproponować mniej skomplikowane rozwiązania, gdzie łatwo zapamięta zasady, a plansza będzie kolorowa i zajmująca. Najlepsze będą gry z postaciami, stworkami lub pojazdami z ulubionych bajek. Niezwykłym zainteresowaniem wśród młodszych dzieci cieszą się także gry dotyczące zbierania różnych punktów lub przedmiotów. Można także zacząć od gry w ponadczasowego i odpowiedniego także dla dzieci starszych – Chińczyka. Proponuję także sięgnąć po inną grę w której chodzi głównie przemieszczaniu się o określoną ilość pól i rzucaniu kostką lub kostkami. Świetne będą także różnego formatu gry familijne dla całej rodziny. Wasze więzi rodzinne z pewnością zyskają na tym że spędzicie ze swoim dzieckiem więcej czasu.  Twoja pociech od tej chwili będzie stale domagać się wspólnych gier w gronie najbliższych. Dla małego dziecka polecam te gry, w których gra się bardzo szybko. Zbyt długo trwająca rozgrywka mogłaby się znudzić dziecku, a przecież chodzi o to, aby rozbudzić jego zainteresowanie a nie znużenie.

Gry planszowe dla dziecka starszego

Podstawowa zasada jest taka, że czym starsze dziecko, tym bardziej skomplikowana może być gra. Zadania i polecenia dołączone do gry mogą być bardziej skomplikowane. Bardziej złożone mogą być interakcji pomiędzy graczami, ze względu na to, że dziecko kilkuletnie jest w stanie temu sprostać. Idealne dla dzieci będą gry przygodowe. Cenione są również gry edukacyjne, zwłaszcza przez tych rodziców, którzy szukają takich zabaw i zajęć dla swoich dzieci, które będą wpływały pozytywnie na rozwój i psychikę dziecka. Podczas gry można odwołać się do dziecięcej ciekawość świata, którą mogą zaspokoić różne informacje np. uporządkowanie na linii czasu różnych wydarzeń.

Gry planszowe to zabawa dla całej rodziny, mogą być bardzo atrakcyjne wizualnie, a dzięki temu  niezwykle wciągające i zajmujące. Warto więc skorzystać z gier planszowych. Staną się one sprzymierzeńcami wspierającymi wysiłki tych rodziców, którzy chcą odciągnąć swoje dzieci od ekranów komputerów i telewizorów.