Chrapanie – trzeba z nim walczyć

Jedną z najczęstszych dolegliwości, która spotyka wiele osób, często starszych i mających problem z nadwagą jest chrapanie. Wydaje się, że osoby starsze, które zajęte są w ciągu dnia pracą, po której wracają zmęczone, nie będą miały problemów z zasypianiem. Jednakże w większości przypadków sprawa wygląda inaczej. To właśnie ci ludzie cierpią na niemożność jednostajnego, długiego snu. Chrapanie dopada zwykle nas, kiedy po ciężkim dniu, próbujemy zasnąć. Jednak co jakiś czas budzimy się mimowolnie nad czym nie możemy zapanować. Budzimy się coraz częściej i częściej, przez co następnego dnia przez cały czas odczuwamy coraz większe zmęczenie i ospałość. Niestety nie ma możliwości samodzielnego wyleczenia się z tej przykrej, utrudniającej codzienną egzystencję dolegliwości.
Samo określenie, co nam dolega zajmuje sporo czasu, dlatego warto już wcześniej pomyśleć o możliwości wykonania specjalnego badania dzięki któremu będziemy mogli określić, czy nasze chrapanie ma podłoże genetyczne, czy też jest uwarunkowane złym stanem zdrowia. Trzeba pamiętać, że nie występuje ono nigdy osobno, zawsze jest ono sprzężone z innymi dolegliwościami organizmu. Aby walczyć z bezdechem, trzeba poznać swoje wroga. Najlepiej jest wykonać badanie w szpitalu, jednak jak wiadomo warunki szpitalne różnią się od domowych, co może doprowadzić do tego, że nie będziemy mogli w ogóle zmrużyć oka. Dlatego warto takie badanie wykonać we własnym domu, najlepiej używając prostego, jednorazowego miernika, który określi jak często zdarza nam się nie oddychać podczas snu.
Leczenie chrapania jest dość trudne i skomplikowane, w dodatku często nie daje żadnych efektów.

Potrzebna jest operacja dróg oddechowych w ich górnym odcinku. Dopiero wtedy powietrze może swobodnie przepływać przez nasze gardło do tchawicy, dzięki czemu płuca są dobrze natlenione i w organizmie nie włącza się mechanizm budzenia się. Dzięki temu znika także nieprzyjemny dla osób, z którymi śpimy odgłos chrapania. To zwiększa komfort życiowy zarówno nasz, jak i osób z którymi spędzamy czas.