Bielizna erotyczna

Nieodłącznym elementem każdej damskiej garderoby powinna być odpowiednia bielizna, ponieważ służy ona nie tylko wygodzie, ale także pozwala każdej kobiecie czuć się wyjątkowo i pięknie. Warto przytoczyć pokrótce skomplikowaną historię tej części kobiecego stroju. Historia takiej części garderoby jak majtki zaczęła się bardzo późno, co pewnie zdziwi niejednego czytelnika.
Wydać się może dziwnym fakt, że dopiero od piętnastego wieku pojawiła się ta część garderoby, która przypominała dzisiejszej figi. Jeszcze wiele lat później część ubrania ta była uznawana za zbędną i świadczącą o złym prowadzeniu się osoby, która ją nosiła. To może wydać się zaskakujące, jednak ówczesne obyczaje były w tej kwestii bardzo radykalne. Taką część stroju jak bielizna nosiły wyłącznie kobiety lekkich obyczajów, bo zdaniem społeczeństwa ubrania te nie spełniały funkcji praktycznych, a jedynie służyły uwodzeniu mężczyzn. Kurtyzany zdobywały uznanie w męskich oczach swoimi niecodziennymi strojami. O czymś takimi jak bielizna erotyczna w ogóle nie mogło być mowy, noszenie jakiejkolwiek bielizny było potępiane zarówno przez kościół jak i przez bardzo radykalne w tej kwestii społeczeństwo. Obawy w stosunku do bielizny brały się z naturalnych ludzkich uprzedzeń. Dopiero w okresie baroku, kiedy w modzie pojawiły się tak zwane krynoliny wszystko się zmieniło. Od tego momentu zaczęły być potrzebne ubrania, która zasłonią dolne partie ciała dam. Wynikało to ze specyficznej konstrukcji krynoliny, która była sztywnym, trwałym stelażem, odsłaniającym ciało w momencie, kiedy kobieta chciała spocząć na krześle lub się schylić. Pewien krawiec znalazł na to proste rozwiązanie, jednak zanim klasyczna bielizna wkroczyła do sypialń minęły długie stulecia.
Dlatego, aby kobiety nie musiały odsłaniać swoich intymnych części ciała stworzono specjalne majtki złożone z dwóch kawałków materiału. Były one bardzo nietrwałe i wręcz utrudniały kobietom swobodne poruszani się. Dzięki temu kobieta mogła czuć się pewnie, a przy tym pięknie prezentować się w krynolinie. Wcześnie noszenie przez kobiety bielizny było niemile widziane i miały ją na sobie kobiety stare, dzieci. Wiele czasu minęło zanim wymyślono prostą, wygodną bieliznę, która chroniła ciało przed zimnem, a także pozwała na dużą swobodę i komfort. Trudno uwierzyć do dziś, że przez długi czas bielizna była niemile widziana. Na szczęście dzisiaj przemysł bieliźniarski kwitnie. Wspaniała bielizna erotyczna na www.Oui.pl