Bezdech kiedy udać się do lekarza

Bezdech senny jest chorobą, która objawia się w różnoraki sposób, jednak najbardziej dokuczliwym objawem jest nieprzyjemne dla ucha chrapanie, które niekiedy może doprowadzić nie tylko do kłótni małżeńskiej, ale nawet od separacji czy rozwodu. Przyczyną bezdechu są między innymi takie nieprawidłowości w organizmie jak zwiotczenie mięśni gardła i języka, zbyt duży język i migdałki. Bezdech to także choroba osób otyłych i starszych, ponieważ w przypadku osób w podeszłym wieku coraz mniej sygnałów jest wysłanych do mózgu w trakcie snu.  Mózg człowieka starszego jest mniej dotleniony, co jest związane z brakiem odpowiedniej ilości tlenu we krwi.

Kiedy drogi oddechowe w czasie snu są zawężone, odpowiednia dawka tlenu nie dociera do mózgu. To powoduje spadek ilości tlenu we krwi. Kiedy we krwi jest mniej tlenu, w organizmie włączają się funkcje obronne, organizm zostaje wyrwany ze snu. Częstotliwość takich wyburzeń może być zbyt wielka i doprowadzić do chronicznego niewsypania. Ciągłe niewsypanie człowieka, który cierpi na bezdech może bardzo ograniczyć jego życie, doprowadzając nie tylko do spadku życiowej formy, ale również do zasypiania bez uzasadnienia w najmniej przewidywanych okolicznościach. Warto poszukać dodatkowych informacji na stronie internetowej bezdech Kraków.

Jeśli nie cierpisz na najbardziej zaawansowaną formę bezdechu z pewnością przestrzeganie kilku zasad pozwoli ci zminimalizować zły wpływ bezdechu na twoją codzienną aktywność. Po pierwsze musisz unikać spożywania alkoholu i leków, które zaburzają sen. Warto, żebyś poświęcił trochę więcej czasu na aktywne życie. To pozwoli ci zrzucić kilka kilogramów. Pamiętaj także żeby spać na boku, a także zadbaj o to, by twoje drogi oddechowe były udrożnione. Możesz używać aerozole do nosa. Ostatnim warunkiem, który należy spełnić, by pozbyć się przykrych konsekwencji bezdechu jest rzucenie palenia.

Źródło: http://www.cmpromed.pl/leczenie-chrapania-i-bezdechu/